Červenec 2013

Zážitky ze Zoo

7. července 2013 v 13:54 | Otakar Zachař

Věřím, že každý z nás už byl aspoň jednou ve svém životě v Zoo.
Já si vzpomínám jak jsem první Zoo navštívil už se školkou. Pak jsme jeli ze základní školou na safari do Dvora Králové.
Ale ten nejhezčí zážitek na mě teprve čekal. Jak plynul čas, seznámil jsem se s člověkem, který říkal, že je ředitelem malé Zoo u Nymburka. Vesnička se prý jmenuje Chleby. Několikrát mě zval, ať vemu rodinu a přijedu. Nakonec jsme jednoho krásného víkendu dorazili.
Cesta do Chlebů byla nádherná, dozrávalo zlatavé obilí a vál příjemný vzduch. Nikdy bychom nečekali, že v malinké vesničce může být Zoo, nebo spíš Zoopark. Pan ředitel už na nás z dálky mával.
Následovalo srdečné přivítání, občerstvení a prohlídka s přednáškou.
To nejlepší na nás však teprve čekalo. Pozval nás do svého domu a řekl ať na něj počkáme v obývacím pokoji, že hned přijde. Kolem nás bylo kupodivu hodně klacků a plyšové hračky. Pozor, všechny byli roztrhané a všem něco chybělo.
Pak to přišlo. Do pokoje tryskovou rychlostí vlétl pořádný gepard. Strachy jsme se nemohli pohnout. Pan ředitel jen v klidu dodal. Hlavně se mu nedívejte do očí, nemá to rád. Tak jsme nehnutě seděli a čekali co bude dál. Gepard si to okamžitě namířil k mému malému synovi a začal mu olizovat ruky. Nevěřili by jste jak je jazyk geparda ostrý. Škrábe to jak od žiletky. Pak bylo už jen vše příjemné. Dozvěděli jsme se, že povaha geparda je něco mezi psem a kočkou. A že na člověka utočí jen zřídka.
Po příjemně strávených dvou hodinách jsme se rozloučili a s krásnými vzpomínkami uháněli k domovu.

Pro představu jak vypadal gepard, přikládám i krásné foto.
Doporučuji všem ať si udělají čas a jedou se pomazlit s touto slečnou do Zoo Chleby.Vypadá jak nádherná plyšová hračka